Windykacja należności, egzekucja komornicza

Kredyty czy pożyczki powodują, że można popaść w poważne długi. Nasza kancelaria z Opola Jabłoński & Podstawka służy poradami prawnymi związanymi z windykacją należności, a także egzekucja komorniczą. Zajmujemy się między innymi negocjowaniem, mediacjami czy zawieraniem ugody pomiędzy stronami danego postępowania.

Nasze usługi i porady prawne z zakresu windykacji należności i egzekucji komorniczej świadczymy zarówno dla strony wierzyciela, jak i dłużnika. Niektóre sprawy związane z zadłużeniem nie wymagają uruchamiania procesów sądowych, wystarczy wypracowanie porozumienia, które będzie atrakcyjne zarówno dla osoby zadłużonej, jak i pożyczkodawcy, który wysuwa swoje roszczenia.

Ugody, mediacje i porozumienia

Pomimo tego, że wierzyciel może tak czy inaczej chcieć spłaty zadłużenia, do którego może mieć roszczenia, możliwe jest wypracowanie porozumienia pomiędzy dwiema stronami. Mediacje i ugody znajdują się w zakresie usług, które świadczymy jako kancelaria. Ponadto wierzyciele, jak i dłużnicy mogą zwrócić się do nas po poradę prawną, w celu znalezienia sposobu umożliwiającego zamknięcie sprawy lub dochodzenia swoich roszczeń majątkowych.

Windykacje należności, jak i egzekucje komornicze to bardzo trudne i skomplikowane sprawy, co wynika zarówno z regulacji obowiązujących w przepisach, jak i odpowiedniego podejścia psychologicznego do dłużników i wierzycieli. Sprawne postępowanie jest możliwe tylko wtedy, kiedy nastąpi udana próba uspokojenia wzburzonych emocji pomiędzy dwiema przeciwnymi stronami.

Windykacje należności i egzekucje komornicze – możliwości

W celu dochodzenia swoich praw, nasza kancelaria służy poradami, po które zgłosić się mogą strony danego postępowania. Dodatkowo możliwe jest rozwiązanie sprawy za pomocą mediacji lub ugody, co umożliwia ominięcie całego procesu sądowego, który może potrwać bardzo długi czas. W ostatecznym rozrachunku, jeśli żadna ze stron nie chce ustąpić a ugoda lub mediacje nie mogą dojść do skutku, może dojść do dochodzenia swoich roszczeń właśnie w toku sądowym. W takim przypadku windykacja należności i egzekucja komornicza są zależne od decyzji sędziego, nie zaś samych zainteresowanych, tj. dłużnika i wierzyciela.

Opole 46-020

Ulica: Władysława Reymonta 14/5

Województwo: Opolskie

Telefon: 502203626

Mail: biuro@jpkancelarie.pl

Nip: 7543174239

©2018 by Jabłoński & Podstawka Kancelarie Prawne sp z o.o.