Prawo autorskie, własności intelektualnej

Jabłoński & Podstawka to kancelaria, która zajmuje się świadczeniem pomocy z określonych dziedzin obowiązujących jurysdykcji oraz przepisów wynikających z obowiązującego ustawodawstwa. Zajmujemy się między innymi prawem własności intelektualnej, w tym regulacjami autorskimi. Służymy poradami twórcom różnych dzieł – zarówno pisarzom, artystom, jak i dziennikarzom. Z naszych usług i porad mogą skorzystać zarówno Klienci indywidualni, a także przedsiębiorstwa.

Czym jest własność intelektualna?

Jest to pewna grupa regulacji, które określają wszelkie dobra niematerialne, a także własności intelektualne przemysłowe – patenty oraz znaki towarowe. Ze względu na to, że powstały one w wyniku czyjejś pracy i jej efekty nie zostały udostępnione na wyraźne życzenie autora idei lub pomysłu, nie można wykorzystywać dzieł takiej osoby w celu pobierania z tego korzyści majątkowej. Ciekawostką jest to, że prawo autorskie jest niezbywalne, można jednak przenieść na kogoś innego swoje roszczenia majątkowe.

Regulacje dotyczące własności intelektualnej obejmują zarówno dzieła literackie, malarskie, szkice, filmografię, muzykę, artykuły dziennikarskie, grafiki i jeszcze wiele innych dziedzin, głównie z pogranicza artyzmu. Co ciekawe, jurysdykcje obejmują również kwestie oprogramowania tworzonego przez programistów, co wynika również z kreatywnego podejścia do projektowania różnego rodzaju kodów źródłowych aplikacji i systemów.

Usługi i porady kancelarii Jabłoński & Podstawka

Chcąc skorzystać z usług i porad związanych z prawem własności intelektualnej i autorskim świadczonych przez naszych radców i prawników można zgłosić się osobiście do kancelarii w Opolu, bądź skontaktować się z nami za pomocą adresu e-mail lub numerów telefonów, które można znaleźć w zakładce „kontakt”. Problem duplikatów i plagiatów, szczególnie w dobie wolnego dostępu do internetu staje się coraz to większy. Zajmujemy się między innymi poradami prawnymi dla zainteresowanych Klientów – autorów dzieł, którzy stali się ofiarami przestępstwa związanego z plagiatem.

Opole 46-020

Ulica: Władysława Reymonta 14/5

Województwo: Opolskie

Telefon: 502203626

Mail: biuro@jpkancelarie.pl

Nip: 7543174239

©2018 by Jabłoński & Podstawka Kancelarie Prawne sp z o.o.